Senior Audit Associate (Bucuresti)

ROLUL TĂU:

Supervizarea activității colegilor juniori din echipă și evaluarea rezultatelor, pentru a asigură desfășurarea și documentarea corespunzătoare a activității de audit. Seniorii sunt responsabili de identificarea și documentarea riscurilor de audit, menținerea comunicării cu clienții, administrarea bugetelor planificate per proiect și informarea managerilor și partenerilor referitor la fiecare proiect.

RESPONSABILITĂȚILE TALE:

  • Evaluarea controalelor interne ale clientului, pregătirea planului de audit, efectuarea testelor de audit conform manualului de audit și planificării angajamentului;
  • Revizuirea documentelor de lucru, situaților financiare pentru corectitudinea informațiilor și documentarea discuțiilor cu clienții;
  • Sumarizarea angajamentului, elaborarea punctelor importante pentru pentru anul următor, pregătirea scrisorilor de management, elaborarea rapoartelor și pregătirea corespondenței cu clienții de rutină;
  • Coordonarea angajamentului și rezolvarea problemelor de audit și contabilitate;
  • Informarea constantă a managerului de audit privind progresul angajamentului, consultarea lui/ei cu privire la domeniile problematice și revizuirea in cazul depistării unor constatări semnificative de audit.

DACĂ TU:

  • Ai studii economice;
  • Ai minim 2 ani de experiență în audit financiar;
  • Ai abilități de învățare rapidă;
  • Cunoști bine limba engleză, româna și rusa;
  • Ești student ACCA- avantaj;
  • Ești orientat spre lucru de echipă.

BENEFICIILE TALE:

  • Salariu competitiv;
  • Perspective de creștere rapidă în carieră (evaluarea bi-anuala a performanței);
  • Suport deplin pentru certificarea ACCA (acoperirea taxelor pentru examene și cursurilor de pregatire, concediu de studii plătit);
  • Expunere internațională;
  • Program flexibil de dimineața;
  • Leadership tânăr și prietenos;
  • Oficiu modern în centrul orașului;
  • Fructe, ceai, cafea

Candidații interesați sunt invitați să ne transmită CV-ul (în engleză) la adresa de e-mail: hr.bucharest@moorestephens-ksc.ro