Contabil Intern (Chisinau)

RESPONSABILITĂȚI:

  • Responsabil de revizuirea / pregătirea tuturor documentelor contabile primare în conformitate cu reglementările locale in vigoare;
  • Pregătește înregistrările de active, pasive și cont de capital prin compilarea și analizarea informațiilor despre cont;
  • Transmite tranzacțiile financiare prin introducerea informațiilor despre cont;
  • Recomandă acțiuni financiare prin analiza opțiunilor contabile;
  • Rezumă situația financiară actuală prin colectarea de informații;
  • Pregătirea bilanțului, declarația de profit și pierdere și alte rapoarte;
  • Pregateste declaratiile fiscale lunare, în termenii indicați;
  • Identifică riscurile specifice legate de tranzacțiile clienților;
  • Reconcilierea conturilor din bilanț;
  • Depozitarea documentelor după procedurile de închidere.

CERINȚELE:

  • Bine organizat și cu bune abilitati de comunicare;
  • Buna cunoastere a limbii engleze;
  • Cunostinte excelente ale pachetului Microsoft Office (Excel,Word)

BENEFICII:

  • Salariu competitiv;
  • Oficiu modern;
  • Fructe,ceai,cafea;
  • Suport deplin pentru certificarea ACCA;
  • Evaluarea bi-anuală a performanței;
  • Perspective de creștere în carieră;
  • Mediu dinamic de lucru.

Candidații interesați sunt invitați să ne transmită CV-ul (în engleză) la adresa de e-mail: hr.chisinau@moorestephens-ksc.ro